PĚŠKY DO ŠKOLY kampaň Pražských matek

Pěšky Akce
tatínek vede dceru do školy

„Jinak než pěšky do školy necestuji!" Tak by to mělo znít od každého správného školáka. Ale jak tomu je ve skutečnosti? Až příliš často děti do školy vozíme autem a zaděláváme jim na řadu vážných zdravotních problémů.

Startuje první ročník kampaně Pěšky do školy! Stovky žáků základních škol a jejich rodičů z téměř 20 pražských škol vymění automobil za své nohy a v rámci pěších dnů vyrazí do školy po svých. Kampaň má upozornit nejen na důležitost pohybu jako prevence dětské obezity, ale také na nutnost zvýšení bezpečnosti před školami. Ta je často narušena právě rodiči–řidiči, kteří vozí své děti až před brány škol, kde vznikají nepřehledné a nebezpečné situace.

Kampaň proběhne v rámci Evropského týdne mobility 2018.

děti s koloběžkami před školou

Podpořte pěší dny a vyrazte s dětmi do školy po svých, na koloběžce, skejtu nebo na kole. Uspořádejte soutěž o nejvíc ušlých kilometrů, zapojte se do dění ve škole a zaslužte se o nové společné zážitky. Sdílet je pak můžete například nad společnou snídaní před školou.

Chodit pěšky je cool, tak se přidejte ke kampani Pražských matek! Aktuálně je přihlášeno 15 škol, které budou realizovat pěší dny nebo týdny v termínech od  9. 9 do 27. 9.  Ve spolupráci s Fórem rodičů  je vyhlášena také sekce pro rodiče, kteří se chtějí připojit k výzvě a chodit s dětmi pěšky, i když se jejich škola kampaně nezúčastní.

Více najdete na našich stránkách ZDE.

 

4. 9. 2018 Čistou stopou Prahou