DEN BEZ AUT 2018

Čistá mobilita Akce
momentka z loňského ročníku - akce na podiu
Loňský ročník byl úspěšný, jaký bude ten letošní?

Dnem bez aut vyjadřují každoročně miliony lidí ve stovkách evropských měst svou touhu po omezení nadměrného užívání automobilů a zkvalitnění prostředí podporou  šetrnějších způsobů dopravy. Akce už tradičně připadá na 22. září a vrcholí jí Evropský týden mobility. Také v Praze je jako každým rokem připraven pestrý program akcí.

Přijďte v sobotu na Křižíkovu ulici v Karlíně, která se pro tento den promění v pěší zónu s množstvím stánků a aktivit, z nichž si podle svého gusta vybere každý bez ohledu na věk. A nechejte přitom svoje auto „odpočívat v pokoji“ před domem! Vyzkoušejte si jiné způsoby dopravy, které můžete v duchu letošního Evropského týdne mobility i kombinovat… Anebo vám víc vyhovuje přijet čistě na kole?

PRAŽSKÉ CYKLOZVONĚNÍ

V tom případě na Den bez aut zavítejte v pelotonu Pražského cyklozvonění. Z jednotlivých městských částí budou do Karlína pod vedením zkušených průvodců a s doprovodem známých osobností vypraveny společné jízdy, které se budou na cestě spojovat a dorazí do Karlína společně. Více najdete ZDE.

MĚSTEM CHYTŘE, MODERNĚ A POHODLNĚ

V Karlíně vám představímě všechny spolehlivé, rychlé a moderní způsoby udržitelné dopravy s pozitivním dopadem na vaše zdraví i peněženku. Jako základ může sloužit dostupná a výhodná veřejná doprava včetně městských vlaků, kterou můžete vhodně kombinovat s pěší chůzí, jízdou na kole či koloběžce nebo například inline bruslením. Čím aktivnější způsob přepravy si zvolíte, tím lépe pro vaše zdraví.

OBČAS TO BEZ AUTA NEJDE?

Tak ho sdílejte prostřednictví carsharingu. Potřebujete mít vlastní? Určitě ho ale nepotřebujete na každý nákup a každé zařizování – omezte jízdy, jak to jenom jde. Je to ve váš prospěch, a méně emisí v ovzduší navíc pomůže všem. Dojíždíte do zaměstnání do Prahy? Využijte parkoviště P+R a přesedněte na metro, vyhnete se kolonám v centru. Řešením je také spolujízda se sousedem nebo kolegy z práce – můžete se při tom například střídat, kdo koho poveze.

PROGRAM DNE BEZ AUT

Ničeho se nebojte, v Karlíně vás určitě neznechutíme moralizováním a nezahltíme nestravitelnými informacemi. Protože Den bez aut je zejména oslava a k ní patří i spousta doprovodných pohybových aktivit a kulturních vystoupení i rychlého občerstvení z otevřených stánků či lákavých karlínských kavárniček a restaurací.

DEN BEZ AUT – PROGRAM STAGE

10:00 ZAHÁJENÍ
10:15 AHMED FADLI – hudební prezentace z Indonesie
10:30 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KARLÍNA s architektem Petrem Kučerou
10:45 ULICE DĚTEM – vystoupení
11:00 PŘÍJEZD CYKLOZVONĚNÍ
12:00 BESEDA S POLITIKY
12:30 BMX SHOW
13:15 CIRCUS PONORKA – koncert
13:30 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KARLÍNA s architektem Petrem Kučerou
14:00 PRAGUE EXTREME WALK – zúčastněte se závodu v chůzi na celé 2 kilometry. Tuto nevídanou extrémní vzdálenost nezvládne 21 procent pražských řidičů!
14:15 BMX SHOW
15:00 DIXIBAND MĚSTSKÉ POLICIE – koncert
16:00 BMX SHOW
17:00 PÍSKOMIL SE VRACÍ – koncert
17:15 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KARLÍNA s architektem Petrem Kučerou
19:00 JAKUB ONDRA A ŠTĚPÁN KRTIČKA – koncert
21:00 THE TAP TAP  

 

PODÍVEJTE SE, JAKÉ TO BYLO LONI NA ŠTEFÁNIKOVĚ ULICI NA SMÍCHOVĚ, A PŘIJĎTE SI UŽÍT V KARLÍNĚ DEN BEZ AUT 2018. TĚŠÍME SE NA VÁS!

 

4. 9. 2018 Čistou stopou Prahou