ODSTARTOVÁNO! Také letos můžete soutěžit s aplikací Na kole Prahou

Kolo Akce
Cyklista jedoucí po cyklostezce, foceno zezadu
Ilustrační foto Václav Kříž

Milovníci cyklistiky se mohou po roce opět zúčastnit letní soutěže Na kole Prahou, která se rozjela včera a potrvá až do půlky září. Zapojte se také! Stačí aktivně používat stejnojmennou aplikaci a přijmout jednu či více z pěti různých cyklistických výzev. Získat můžete zajímavou cenu.

NA KOLE PRAHOU

Soutěže se může zúčastnit každý cyklista, který používá aplikaci Na kole Prahou, podle níž je soutěž pojmenovaná. Tato aplikace vznikla v rámci našeho projektu Čistou stopou Prahou. Jejím cílem je praktickou pomocí zjednodušit cyklodopravu v hlavním městě, aby se mohlo kolo stát pro každého každodenním dopravním prostředkem.

ukázky stránek navigace v mobilu
Podrobné cyklomapy, inteligentní navigace, hlášení problémů, výlety na dosah ruky… Naše aplikace je výhra každého pražského cyklisty.

PŘÍKLADY VÝZEV

Soutěž cyklisty motivuje, aby jezdili co nejvíce a během léta se zapojili až do pěti unikátních výzev. Každá z nich má omezenou dobu, po kterou je možné ji plnit. Jedná se například o Pražského dálkaře či Pražského vrchaře. Ve výzvě Pražský objevitel mají soutěžící za úkol navštívit 17 z předem daných známých i méně známých pražských památek, o kterých si díky aplikaci Na kole Prahou mohou dozvědět řadu zajímavostí. 

ZELENÁ BEZEMISNÍ DOPRAVĚ

„Chceme, aby bylo město co nejvíce přívětivé k jeho obyvatelům a co nejméně znečištěné výfukovými zplodinami, čemuž soutěž Na kole Prahou aktivně napomáhá,“ popořil letní soutěž náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

DALŠÍ UPŘESNĚNÍ

  • Lidé mohou samozřejmě aplikaci používat celoročně, ale soutěží se pouze v  období od 23. července do 15. září.
  • Soutěžící, kteří splní podmínky výzvy, budou zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Získat mohou kvalitní cyklistické nářadí, pumpičku na kolo či knížku o městské cyklistice.
  • Ceny si mohou výherci převzít osobně od 16.00 do 18.00 hodin ve stánku Čistou stopou Prahou v rámci oslav mezinárodního Dne bez aut. Ten každoročně připadá na 22. září a letos bude probíhat v Křižíkově ulici.

Ještě aplikaci Na kole Prahou nemáte? Můžete si ji zdarma stáhnout pro telefony s operačním systémem Android (ZDE) a iOS (ZDE). Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici přímo v aplikaci a na našich webových stránkách v sekci Knihovna (ZDE).

... A JAKÝ JE TEN VÁŠ DŮVOD?

A na konec ještě jedna zajímavost – proč vlastně lidé usedají na svá kola a vydávají se do pražských ulic, parků a na cyklostezky? Odpověď přinesla aplikace Na kole Prahou při premiérovém ročníku 2017 a najdete ji v grafu. Vyplývá z něho, že na celé čáře zvítězily zdraví, trénink a nezávislost! Úspora peněz sice také není marná, ale krčí se až na posledním místě.

Koláčový graf ukazuje důvody, proč lidé jezdí na kole.

 

23. 7. 2018 Čistou stopou Prahou