Oslavte s Prahou Den bez aut

Čistá mobilita Akce
plakát Dne pro Prahu / Dne bez aut 2017

Jste pro město bez přemíry aut? Tak to přijďte ukázat v pátek 22.září 2017 do Štefánikovy ulice, která se na jeden den promění v pěší zónu. Čeká vás tam čistý vzduch, skvělá atmosféra a spousta aktivit, jimiž město Praha oslaví mezinárodní Den bez aut.

PROGRAM NA HLAVNÍM PÓDIU | DOPROVODNÝ PROGRAM | CHILL OUT ZÓNY | ZAPOJENÉ ORGANIZACE |

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY

Mezinárodním Dnem bez aut vyvrcholí Evropský týden mobility (ETM), který se tak jako každý rok i letos uskuteční od 16. do 22. září a zahrne množství akcí, soutěží, workshopů, pohybu, poznávání a zážitků. Mottem letošního ročníku je „Sdílením vpřed!“ Více o ETM 2017 najdete ZDE.

cyklisté na Dnu bez aut 2016

DEN PRO PRAHU / DEN BEZ AUT

Den pro Prahu proběhne 22. září jako oslava mezinárodního dne Dne bez aut. Smyslem aktivit je upozornit na enormní nárůst automobilismu ve městě a vyjádřit podporu MHD, cyklistické dopravě, chůzi a dalším alternativám k motorové dopravě. S tím souvisí i podpora zkvalitňování veřejných prostranství v duchu proměny z „města pro auta“ v „město pro lidi“. Stejně jako v jiných evropských metropolích vznikne v tento den i v Praze pěší zóna, na které budou probíhat nejrůznější aktivity ve prospěch udržitelné dopravy a kvalitního veřejného prostoru.

Den pro Prahu - situační plánek
Pro větší rozlišení lze plánek otevřít v příloze.

CENTRUM OSLAV: ŠTEFÁNIKOVA ULICE

Štefánikova ulice bude po 24 hodin patřit všem, kteří se chtějí dozvědět něco zajímavého o dopravě ve městě, užít si příjemnou procházku v centru města bez motorových vozidel a také se dobře bavit. Po tuto dobu tam bude také upraven dopravní režim a pro automobily zřízeny objízdné trasy. Provoz MHD na ulici bude samozřejmě zachován (více o změnách v dopravě ZDE). Bude pro vás připravena řada lákavých akcí, do nichž se můžete zapojit od 8.00 až do 20.00.

Den bez aut na Národní 2016

PROGRAM NA HLAVNÍM PÓDIU před kostelem

9.00 Jana Richterová Dopravní výchova hrou

Jak se chodí po přechodu, co všechno se tam může stát, kdy a zda vůbec mají chodci přednost, jak se jezdí na kole a spousta dalšího zábavného poučení nejen pro děti v pořadu plném písniček a vtipných scének Jany Rychterové a klauna Dopravky.

 

10.00 Panelová diskuse – SDÍLENÍM K MĚSTU PRO ŽIVOT

Den bez aut v diskusi představitelů pražského magistrátu, zástupců městské části Praha 5, ministra životního prostředí ČR a dánského velvyslance.

 

10.30 Město z pohledu dětí

Tým nadšených odborníků Město přátelské k dětem uvede krátký film o dětech ve veřejném prostoru, představí projekty, které plánují s dětmi pro děti, a pozve vás ke svému stánku. K vidění bude například velkoformátová stavebnice pro děti, aby mohly tvořit kreativní instalace a proměňovat veřejný prostor, nebo ukázka Model Play Street - jak by mohla vypadat ulice, kdyby nehrozilo nebezpečí z motorové dopravy.

dítě maluje na chodník

11.00 Jana Richterová Dopravní výchova hrou

Jak se chodí po přechodu, co všechno se tam může stát, kdy a zda vůbec mají chodci přednost, jak se jezdí na kole a spousta dalšího zábavného poučení nejen pro děti v pořadu plném písniček a vtipných scének Jany Rychterové a klauna Dopravky.

 

11.30 Euforie fitness & wellness

Tým Euforie fitness vám představí POUND - světovou novinku mezi fitness lekcemi inspirovanou bubnováním. První kardio lekce, která využívá lehkých paliček RIPSTIX navržených speciálně pro cvičení. POUND spojuje kardio s kondičním a silovým tréninkem. Při tomto efektivním a zábavném cvičení se můžete těšit na rytmickou energickou hudbu, při které se s paličkami skvěle vyřádíte.

11.40 Čtení Ondřeje Zdycha z KarikAUTur

Scénické čtení z komiksové knížky KarikAUTury s lehce ironickým nadhledem. Kterak hon za maximalizací zisků šel i na úkor dopravních infrastruktur a životního prostředí. Kniha vtipnými komentáři, ale i dobře ozdrojovanými citacemi neztrácí čas s konspiračními teoriemi, ale věnuje se rovnou konspiračním faktům. Aneb cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, ale my jsme si ji vyasfaltovali…

12.10 Skládací kola

Alternativní doprava v městském provozu v podobě městských a skládacích kol. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Zastavte se a poslechněte si, jaké výhody vám nabízí městské kolo oproti skládacímu a naopak! Pořádají: Cyklospeciality.

skládací kolo

12.25 Euforie fitness & wellness

Tým Euforie fitness vám představí POUND - světovou novinku mezi fitness lekcemi inspirovanou bubnováním. První kardio lekce, která využívá lehkých paliček RIPSTIX navržených speciálně pro cvičení. POUND spojuje kardio s kondičním a silovým tréninkem. Při tomto efektivním a zábavném cvičení se můžete těšit na energickou hudbu, při které se s paličkami skvěle vyřádíte.

12.35 Rozhovor s ředitelem OC Nový Smíchov Davidem Pažitkou

Rozhovor s ředitelem OC Nový Smíchov, proč se obchodní centrum zapojilo do akce Den bez aut.

 

12.50 Vyhlášení letní soutěže Na kole Prahou

Jak pilně jste sbírali odznáčky v aplikaci a soutěži Na kole Prahou a jakou si za to zasloužíte odměnu? Přijďte na vyhlášení výsledků!

13.00 Elektrokolo – nejrychlejší doprava ve městě

Elektrokolo představuje nejrychlejší dopravu ve městě.Jak daleko ujede? Jak strmé stoupání vyjede? Jakna něm jezdit bez infrastruktury? Přijďte si poslechnout mj. tajné tipy Jakuba Ditricha, který jezdí na ekole v Praze již deset let.

13.15 Trampové z DDM

Vystoupení dětí z Domu dětí a mládeže Praha 5, které zahrají na kytaru čtyřlístek známých trampských písniček Buráky, Stará archa, Okoř, Ruty šuty.

13.30 Ohleduplnost ke zdraví a dalším generacím

Představení aktivit projektu Čistou stopou Prahou a problematika sdílení.

stánek Čistou stopou Prahou

13.45 Sdílením pro planetu Zemi!

Cíle udržitelného rozvoje OSN jsou globálním plánem všech států pro spravedlivější a stabilnější svět a zdravější životní prostředí. Jsme první generací, která může úplně odstranit extrémní chudobu a hlad na Zemi, a zároveň poslední generací, která může zabránit nejhorším dopadům globálního oteplování. Sdílením nápadů, technologií, znalostí nebo dopravních prostředků může každý z nás něco udělat pro své nejbližší okolí i pro celou planetu.

14.00 Dixiband, swing, jazz

Kapela strážníků městské policie Praha s již sedmiletou tradicí vás potěší příjemnou hudbou v rytmu swingu a jazz.

Dixiband

15.00 Dánská cesta

Krátká přednáška bude na téma zajímavých dánských řešení v oblasti zelených technologií, cyklistiky a konceptu „chytrého města.“ Zaměřit bychom se chtěli na řešení, která fungují v Dánsku a mohou tak inspirovat i českou veřejnost a návštěvníky Dne bez aut. Prezentace i přednes budou v angličtině a zhostí se jich Per Brixen, zástupce dánského velvyslance v ČR.

15.15 Sdílená městská cyklistika

Kola jako dopravní prostředek, a ne jen víkendová aktivita. Rekola bikesharing mění pohyb po městě již několika tisícům lidí nejen v Praze. Jaká byla letošní sezóna? Co s sebou kromě 15 minutových výpůjček zdarma pro každého přinesla?

15.30 Tváře českého carsharingu – diskuse 

Veřejná duskuse se zástupci českých carsharingových firem moderuje předseda Asociace českého carsharingu. Jak vůbec služba funguje? Jak moc se liší nabídky jednotlivých poskytovatelů? Pro koho je carsharing výhodný? Aktuální situace v ČR a v Praze. Možnosti dalšího rozvoje, srovnání s vývojem v zahraničí, strategické vyhlídky v souvislosti s nástupem elektromobility a autonomní mobility. Prostor na odpovědi od veřejnosti.

16.00 Ofo bikesharing – novinka v Praze

Ofo bikesharing – sdílení kol Ofo pro Prahu prezentuje jeden ze spoluzakladatelů služby Pekinguofo, což je největší služba sdílení kol na světě. Jak funguje? Kde si kola Ofo vyzkoušíte?

16.20 Čtení Ondřeje Zdycha z KarikAUTury

Scénické čtení z komiksové knížky karikAUTury s lehce ironickým nadhledem. Kterak hon za maximalizací zisků šel i na úkor dopravních infrastruktur a životního prostředí. Kniha vtipnými komentáři, ale i dobře ozdrojovanými citacemi neztrácí čas s konspiračními teoriemi, ale věnuje se rovnou konspiračním faktům. Aneb cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, ale my jsme si ji vyasfaltovali…

16.50 Sdílení aneb spolupráce a nové formy podnikání

Impact Hub – sdílení jako hlavní forma spolupráce mezi státním a podnikatelským sektorem.

17.00 Zapomenutá historie smíchovské dopravy

Předměstí Smíchov, koňská dráha a její problémy, Hlaváčkova soukromá elektrická dráha, trolejbusy Smíchov, Smíchov a dnešek v zasvěceném výkladu spolku Praha neznámá.

17.30 Nákladní cyklodoprava a městská logistika

Pořadatel aktivity: Auto*Mat, organizátor prvního Cargo Bike Race v Praze v září 2016… Aneb nákladní kola v akci…  Čili všechno, co jste kdy chtěli vědět o nákladní cyklodopravě, ale báli jste se zeptat. 

nákladní kolo

18.00 Auta versus kola (film)

Film se dotkne situace ve městech, kde se kola stala převažujícím dopravním prostředkem (Berlín, Amsterdam či Kodaň). Inspirativní snímek má široký záběr, dává prostor nápaditým komentářům a představuje různé aspekty boje cyklistů o bezpečný pohyb ve městech – s vtipem, nadhledem a za přitažlivého hudebního podkresu. (hodnocení na ČSFD)

19.30 Chůze po žhavých uhlících

Přijďte porazit svůj strach a přejít naboso po žhavých uhlících, které mají teplotu až 700 °C! K tomu, abyste to dokázali, nepotřebujete půl dne meditovat, má to fyzikální, ale i psychický základ. Zažijete žhavý vzrušující zážitek, adrenalin a možná také pochopení, že věci jsou často snáze, než jsme si ochotni připustit.

 

CHILL OUT ZÓNY

Zóna č. 1 – Centrum dění (hlavní pódium)

Před bazilikou sv. Václava se můžete těšit na bohatý program hlavního pódia. Široké prostranství umožňuje pocítit volnost prostoru, ale zároveň také posedět a vychutnat si chvíli s knihou v ruce na některé z laviček.

Zóna č. 2 – Portheimka

Původně barokní zahrada, patřící k letohrádku Dienzenhoferů. Dnes si zde můžete vyzkoušet chůzi po slackline nebo si zahrát discgolf. Anebo si sem přijďte protáhnout a zregenerovat svá těla na lekce jógy, které povedou zkušené lektorky z Domu jógy... Podložky si – pokud můžete – vezměte s sebou, doporučujeme též pohodlné a teplejší oblečení. Jste vítáni: děti v 10:00, dospělí v 11:30 a v 15:00.

Zóna č. 3 – Aktivní

Fitcentrum Euforie je zdrojem aktivní energie. Pohyb, trampolíny, žíněnky a hudba rozproudí krev i ve vašich žilách. 

Zóna č. 4 – Odpočinková

Na Arbesově náměstí stával již ve 13 století románský kostelík sv. Jakuba, který byl koncem 19. století zbourán. Ačkoliv jeho základy jsou kulturní památkou, dnes už jeho tehdejší místo poznáte jen díky kříže v dlažbě. Uprostřed náměstí se nachází parčík s fontánou a místa k sezení doplní pražské židle.

oddechová zóna

Zóna č. 5 – Sdílení informací

Stoly, židle, káva, wifi, vaše chuť sdílet Impact Hub na vzduchu. Vytáhněte sebe i svůj laptop za hranice všedního prostoru mezi čtyřmi zdmi do one day coworkingového centra, které vznikne právě zde. Máte pocit, že jen stůl a židle nestačí? Nezbývá než se přesvědčit.

Zóna č. 6 – Hudební

Příjemné tóny podzimní pohody k tanci i poslechu. Od 12:00 bude hrát Valerian & Pelc & Ochepovsky (jazz/fusion/improvization). Ve 14:30 divadelní improvizace Slam Poetry a od 15:30 písničkář Jan Truhlář. Od 16:00 zpívá a hraje Tereza Krippnerová & The Masters (jazz/latin/swing/groove).

diváci koncertu

Zóna č. 7 – Bosá

Pohyb je přirozená schopnost lidí a chůze je nejpřirozenější způsob pohybu. Bývá však často opomíjena a zanedbávána. Že nelze chodit nesprávně? Že boty jsou tím správným nástrojem? Přijďte si vyzkoušet, jak je možné chodit bos, a přesto třeba i s botami. Navíc rozsáhlé Petřínské zahrady a Zahrada Kinských jsou jen pár kroků.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

Novorenesanční bazilika sv. Václava

Byla postavena na konci 19. stolení podle plánů architekta Antonína Barvitia. Pokud máte zájem se dozvědět víc, doporučujeme některou z následujících komentovaných prohlídek:

9:00, 10:00 a 11:00 prohlídky pro děti (15 minut)

12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 a večerní 19:00 pro dospělé (30 minut)

Sraz: na schodech před hlavním vstupem do kostela.

Jóga pod širým nebem

Spojte své individuální já s univerzálním Bytím a přijďte si zacvičit a protáhnout své tělo s lektorkami z Jógového domu Anděl. Třičtvrtěhodinová cvičení budou začínat v 10:00 (děti), 11:30 a 15:00 u jógového podia v parku Portheimka. 

Procházky s Prahou neznámou

Neznámý Anděl a ulice Štefánikova. Přijďte si poslechnout zapomenuté příběhy, tajemnou historii o smíchovských vzestupech a pádech a o počátcích místní dopravy. Komentovaná půlhodinová vycházka s Petrem Ryskou začíná v 10:00, 11:00 a 15:00. Sraz je před stánkem č. 1 Praha Neznámá.

Bosá procházka do Kinského zahrad a okolí  

Už jste to někdy zkoušeli bez bot? Přijďte se přesvědčit na vlastní kůži s lektory firmy Naboso.

Sraz: V 11:00 a v 15:00 u stánku Naboso č. 41.

Po stopách architektury s Petrem Kučerou

Přijďte se podívat na Štefánikovu ulici z blízka. Z jiného pohledu a pořádně. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy pro vás připravil unikátní hodinové komentované procházky s architektem Petrem Kučerou po ulici Štefánikova. V 10:00, 13:00, 17:00 a 18:00 (zkrácená 30 min), sraz u stánku IPR č. 22.

Informace: Kapacita výše zmíněných akcí je omezena a rozhoduje o ni průvodce/lektor. V případě zájmu o účast vám doporučujeme, abyste se nahlásili průvodci/lektorovi včas. Průvodce/lektor má také výhradní právo změnit program nebo účastníka z programu vyloučit. 

 

NA CO SE MŮŽETE DÁLE TĚŠIT? aneb z dílny zapojených organizací

Na prezentaci kol – tradičních, speciálních, nákladních či „ulítlých“, z nichž vám půjde hlava kolem…Kde? Na stáncích AUTO*MAT, AZUB BIKE, CYKLOSPECIALITY, E-KOLO, GALASOVY CYKLOJÍZDY, TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA KOVO. V mnoha případech si budete moci kola vyzkoušet, ať už v reálu či na speciálním pásu, nebo se například zúčastnit vědomostní soutěže a dalších aktivit. Spolek Auto*mat navíc organizuje již tradiční Velkou studentskou cyklojízdu, které se v minulých letech účastnilo 200 až 300 studentů pražských středních škol.

Na vše ostatní, co souvisí s cyklistikou na BAJKAZYL, který kromě prezentace nákladních kol či kol pro dopravu dětí předvede mobilní cyklodílnu (ve městech tak důležitou), na prezentaci URBANE TOKYOBIKE, na stánek NADACE PARTNERSTVÍ, kde budou k dispozici mapy a informační materiály o dálkových cyklotrasách Greenways a EuroVelo, ale například i tipy na odpočinkové a romantické výlety v okolí Prahy… Skutečnou lahůdku si budete moci vychutnat na stánku DÁNSKÉHO VELVYSLANECTVÍ – získáte tam nejen různé informační materiály, ale zažijete i nefalšovanou cyklojízdu Kodaní! V jeho těsném sousedství pak bude i stánek LEGO s různými herním aktivitami pro děti se zaměřením na dopravu. S nákladním kolem s logem ambasády se budete moci navíc setkat u stánku Auto*Matu, kterému ho velvyslanectví svěřilo.

Den bez aut na Národní 2016

Na to, že se budete moci projít – ovšem jinak, než jste zvyklí. Například bez bot. Na stánku NABOSO vám nejprve ukážou, jak bosky zvládat různé povrchy, načež si správný styl hned můžete vyzkoušet (úplně bez bot nebo s tzv.„bosou obuví“ barefoot). A to nejen na dlažbě, ale i po uhlících rozžhavených až na 700 °C! Troufnete si? Pořadatelé ujišťují, že vás po nich provedou zdravě a přirozeně naboso a že když porazíte svůj strach, zažijete žhavý vzrušující zážitek, adrenalin a možná také pochopení, že věci jdou často snáze, než jsme si ochotni přuspustit... V pěší zóně se bude dále prezentovat i turistika naboso, kterou vzal pod svá ochranná křídla KLUB ČESKÝCH TURISTŮ. Projít se ovšem budete moci nejen bez bot, ale také „poslepu". SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR) vám umožní nácvik chůze s bílou holí po uměle vytvoření dráze… Až příště potkáte nevidomého, určitě mu v případě potřeby hned pomůžete! A také se budete moci vydat na komentovanou vycházku po Smíchově s organizací PRAHA NEZNÁMÁ Specializuje se na průvodcovství místy, která často neznají ani rození Pražané, plus na zasvěcené výklady historických a jiných zajímavostí.

Den bez aut na Národní 2016

Na „sharingové“ společnosti z různých oblastí – ostatně heslem letošního Evropského týdne mobility je přece „SDÍLENÍM VPŘED!“ Půjde nejen o sdílení kol jako v případě REKOLA BIKESHARING, ale také automobilů klasických – AUTONAPŮL nebo CAR4WAY – i elektromobilů na stánku EMUJ. SMILECAR navíc představí peer-to-peer carsharing, tedy sdílení aut mezi lidmi navzájem... Specifickou, po staletí dobře fungující oblastí je sdílení knih, MĚSTSKÁ KNIHOVNA PRAHA vám však představí svou ultramoderní mobilní službu „Knihovna v krabici“. „Sharovat“ na veřejné bázi lze s řadou výhod i pracovní prostor a jeho vybavení, jak vám dokáže IMPACT HUB. Na jeho stánku se můžete pohodlně usadit, dát si kávu a v rámci one day coworkingového centra se připojit k internetu přes wifi. Pokud máte pocit, že stůl a židle na čerstvém vzduchu jsou málo, Impact Hub vám umí nabídnout víc.

Na prezentaci organizací pracujících na tom, aby Praha byla ještě příjemnějším místem pro život. Například jednou z aktivit PRAŽSKÝCH MATEK je projekt Bezpečné cesty do škol napomáhající tomu, aby více dětí mohlo chodit do škol pěšky, jezdit na kole či koloběžce… Na jejich stánku bude pro malé připravena spousta veselých soutěží. Další užitečný projekt PM má název Chodci sobě: pěší v něm sami upozorňují na místa, která by chtěli jako chodci zlepšit, a tentokrát to budou moci udělat i přímo na stánku PM (více o projektech). HNUTÍ DUHA se mj. věnuje problematice znečištění ovzduší a smogu a snaží se o nápravu. OPERÁTOR ICT představí projekty Smart Prague, které zavádějí nové technologie v rámci celoměstského prostředí pro příjemnější život Pražanů a efektivní správu hlavního města. Zároveň uvede připravované novinky multifunkční karty Lítačky. ŠTEFÁNIKOVA HVĚZDÁRNA sídlící nedaleko nad Petřínskými sady popularizuje astronomii a přirodní vědy a vychovává tak k ohleduplnosti k životnímu prostředí. Na stánku STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY DOPRAVNÍ z Motola si budete moci vyzkoušet tramvajový trenažér a obdivovat model auta na vodíkový pohon, který sestrojil školní tým žáků. Spolek MĚSTO PŘÁTELSKÉ K DĚTEM bude mj. prezentovat program na oživení ulic a bezpečné zpřístupnění silnic pro děti Play street a interaktivně ukáže, jak tento model funguje.

Den bez aut na Národní 2016

Na další organizace usilující o stejný cíl, které mají specifický charakter. Jde o například o ty, které se starají o rozvoj Pražské integrované dopravy – ČESKÉ DRÁHY budou prezentovat regionální železniční dopravu v Praze a Středočeském kraji, přepravu cyklistů a imobilních osob, informace o svých akcích a nabídkách. Pro děti připravily slosovatelnou soutěž v malování obrázků se železniční tematikou. Dále do této kategorie patří DPP (Dopravní podnik hl. m. Prahy) a ROPID. O naši bezpečnost a pořádek se stará MĚSTSKÁ POLICIE HL. M. PRAHY. Na stánku IPR (Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy) si budete moci nejen popovídat s odborníky v oblasti architektury, urbanismu a rozvoje města, ale také si naplánovat svou vlastní ulici a její výtisk si odnést domů... LESY HL. M. PRAHY budou na svém stánku prezentovat téma "Volně žijící zvířata a doprava" a představí Záchrannou stanici hl. m Prahy pro volně žijící živočichy, kterou provozují, dále rozvíjejí i program EVVO... Mohlo by se zdát, že prezentace některých těchto organizací budou poněkud suchopárné, ale pravý opak je pravdou! V rámci jejich doprovodného programu si užijete spoustu zajímavých aktivit, při nichž si zasoutěžíte a někdy i pořádně zasmějete!

Na stánek MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5, na jejímž teritoriu celá akce proběhne a kde si přijdou na své děti i dospělí. DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE PRAHA 5 seznámí děti s atletikou, badmintonem a florbalem. Na jejím stánku se navíc mohou věnovat deskovým hrám a pro menší děti bude připravena výroba papírové hračky nebo opičí dráha. SPORT GROUP bude na svém stánku prezentovat BĚŽECKOU ŠKOLU PRAHY 5 (více rovněž ZDE), která je i součástí projektu SPORT4CITIZENS a pro všechny zájemce zdarma. Představuje "čistou" alternativu pohybu po městě.

STÁNEK LÍTAČKY

Na širokou prezentaci aktivit a projektů MAGISTRÁTU HL. M. PRAHY. Náš ODBOR OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ vám poskytne tipy na výlety v Praze, ale i na alternativní dopravu bez aut, a ODBOR ROZVOJE A FINANCOVÁNÍ DOPRAVY bude prezentovat zóny placeného stání a změny, které nastanou u původních zón po přechodu na nový systém monitoringu. V rámci projektu POLAĎ PRAHU (známého i jako P+) pro vás budeme mít nachystané nejen odpovědi na vaše zvídavé dotazy, například jak se tvoří plán mobility pro Prahu a okolí nebo proč je tak důležité mít plán na několik let dopředu, ale i hry, kvízy a křídy pro děti, aby obrázkem vyjádřily svůj názor na dopravu. Na stánku P+ se rovněž představí projekt zmente.to, který umožňuje průběžně "ladit" Prahu k lepšímu každému z nás. V rámci našeho projektu EKOLOGIS, jehož cílem je omezit emise škodlivin do ovzduší, vám dáme nejen tipy na hospodárnou jízdu, ale dětem také možnost složit si papírové origami ve tvaru dopravních prostředků. Na magistrátu také koordinujeme pražskou část EUROVELO 4, takže vám o ní podáme ty nejzasvěcenější informace. A náš projekt ČISTOU STOPOU PRAHOU znáte: Chytře, moderně a pohodlně Prahou... Čím více do toho zapojíte vlastních sil a méně emisí vyprodukujete, tím lépe!

Na INFORMAČNÍ CENTRUM OSN ve spolupráci s VELVYSLANECTVÍM ŠVÉDSKA v Praze zaměřené na vzdělávání a osvětu o globálních výzvách.

Na JUICEE, které vyrábí a prodává domácí limonády z elektrotříkolky a samozřejmě na spoustu jiných možností, jak se lahodně občerstvit.

Den bez aut na Národní 2016

SAMI VIDÍTE, ŽE PROGRAM DNE PRO PRAHU / DNE BEZ AUT JE TAK ŠIROKÝ, ŽE ZAUJME OPRAVDU KAŽDÉHO. POZNAČTE SI PROTO DATUM 22. 9. 2017 VE SVÉM KALENDÁŘI!

Chcete vědět, jaké to bylo loni super bez aut na Národní? Mrkněte na video přiložené níže a na celou fotogalerii (zařadili jsme z ní do článku ukázky) v příspěvku o ročníku 2016 (ZDE).