PRAŽSKÝ ŽELEZNIČNÍ DEN pro milovníky železniční a historické dopravy

Čistá mobilita Akce
malá parní lokomotiva v jízdě

Milujete vlaky a všechno okolo železnice? Na Pražském železničním dnu se vám rozbuší srdce vzrušením! Vaše touha dosáhne naplnění všemožnými nevšedními projížďkami, návštěvami  jindy běžným smrtelníkům zapovězených míst a programem s položkami zábavnými i odbornými.

Akce proběhne jako součást Evropského týdne mobility 2018.

Na trase mezi nádražími Praha-Smíchov a Praha-Uhříněves se můžete svézt pendlujícími parními i moderními vlaky, chybět nebude například ani běžně nepřístupná vlečka Metrans. Projet speciálními vlaky se můžete i po pražských spojkách do areálu depa kolejových vozidel v Michli, do jednoho z největších kontejnerových překladišť v Evropě v Uhřínevsi a do muzea Výtopna Zlíchov.

moderní vlak s nápisy o 25. výročí PID
Železniční den má v Praze dlouhou tradici. Loňský ročník se nesl v duchu oslav čtvrtstoletí železnice v Pražské integrované dopravě (PID). Foto: vlaky.net / Luděk Šimek

V rámci doprovodného programu máte například možnost se slevou 50 % navštívit Království železnic a zdaleka nejen odborné prezentace v Centru architektury a městského plánování (CAMP), kam bude ze Smíchova zřízena speciální historická autobusová linka. Historické autobusy a tramvaje ovšem budou jako atraktivní bonus Pražského železničního dne jezdit i jinde po Praze.

Grafika DEPO CAMPu

 

 

 

 

V CAMPu se uskuteční atraktivní program DEPO CAMP pro děti i dospělé na téma mobility, dopravy a ekologie. Zahrne workshopy, přednášky, promítání, diskuze, modelování, malování, jízdy historický autobusem a vyhlídkové jízdy tramvají Měsíček.

Program bude probíhat v sobotu 15. září od 9.00 do 19.00.

Vstup je zdarma.

Podrobný přehled akcí najdete pod tímto příspěvkem v příloze.

Facebook: DEPO CAMP 

 

 

 

Milovníci železniční a historické dopravy si tak v sobotu 15. září opravdu přijdou na své. A to ještě upozorňujeme na akce v následujících dnech: na pondělní vstup zdarma do Muzea MHD, čtvrteční akci týkající se rozvoje městských vlakových linek S a sobotní Den otevřených dveří DPP.

 

holčička na stojícím historickém vlaku
Ilustrační foto: vlaky.net / Luděk Šimek