Jezděte Městem na kole! S novou příručkou to zvládnete

Kolo Aktuálně
15. 5. 2018 Čistou stopou Prahou
CYKLISTKA V MĚSTSKÉM PROVOZU
Ilustrační foto Václav Král

Jízdní kolo má i v našich městech obrovský potenciál. Prostě sednete a jedete, už žádný autobus, který nestihnete doběhnout, už žádné dlouhé přešlapování na zastávce, už žádné popojíždění nebo stání v koloně. Bicykl se stává součástí každodenního života stále většího počtu lidí.

Do práce, na nákup, do kavárny i na pracovní schůzku jezdí na kole stále více mužů i žen. Proč byste nemohli i vy?

Ovšem jezdit po městě v dopravní špičce není totéž co víkendová projížďka po prázdné polní cestě. Právě tato specifika, odlišnosti, povinnosti i tipy, jak jezdit v plném provozu mezi auty, autobusy, náklaďáky, tramvajemi a chodci, tvoří jádro této knihy. Ostatní kapitoly vám poskytnou všechny informace potřebné pro každodenní jízdu na kole po celý rok. Autoři vám představí různé typy kol a jejich vybavení, tipy, jak jezdit v běžném oblečení i v dešti, a poradí, jak v jízdě vytrvat i za zhoršených podmínek. Některé kapitoly jistě zaujmou i rekreační nebo sportovní cyklisty. Nezáleží na tom, jestli jste úplný začátečník nebo pokročilý cyklista, zda chcete jezdit na kole po městě stále nebo jen občas.

Titulní strana knihy

 

Obsah knihy vznikal téměř deset let, především v podobě článků na internetových stránkách Prahou na kole. Původní články byly přizpůsobeny tomu, aby byly užitečné městským cyklistům v jakémkoliv českém městě. I pravidelní čtenáři Prahou na kole najdou v knize něco nového, protože mnohé texty byly aktualizovány nebo napsány přímo pro tuto knihu. Texty navíc doplňují názorné ilustrace dopravních situací i fotografie, díky nimž poznáte svět městského cyklisty mnohem více.

Oprašte své kolo, nasedněte a zkuste to! Získáte dopravní nezávislost a posílíte i své zdraví.

 

 

Knihu autorů Jiřího Motýla a Vratislava Fillera s ilustracemi Márie Marušíkové vydala s podporou hl. m. Prahy Grada.  Má 216 stran a objednat si ji můžete v e-shopu vydavatelství (ZDE).