Magistrát se již popáté zapojil do akce „Do práce na kole“

Kolo Aktuálně
14. 5. 2019 MHMP, Čistou stopou Prahou
plakát pořadatele Auto*Mat k letošnímu ročníku Do práce na kole

Také letos se úředníci, zaměstnanci i politická reprezentace pražského magistrátu rozhodli přispět ke zlepšení životního prostředí a ulevit dopravě ve městě. V roce 2018 společně najeli v soutěži Do práce na kole 22 816 kilometrů a ušetřili tím 3,5 tuny CO2.

Do letošního ročníku akce se zapojilo celkem 105 zaměstnanců Magistrátu hl. m. Prahy a městských organizací. Nechybí mezi nimi ani primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib a jeho tým „Černá perla“, radní pro dopravu Adam Scheinherr s týmem „MIND“ a čtyřčlenný tým radního pro majetek Jana Chabra „Druhý patro!“.

plakát Magistrátu hl.m. Prahy k akci Do práce na kole

„V letošním roce investujeme do cyklodopravy 121 milionů korun. V rámci podpory cyklistů je ale také důležité, aby společnosti, kde zaměstnanci pracují, myslely na zajištění kvalitního zázemí pro cyklisty v rámci pracovišť. I na pražském magistrátu je v této oblasti určitě co zlepšovat,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib.

„Aktivní doprava má smysl hned z několika důvodů. Když můžu, snažím se jet do práce na kole a jsem rád, že přibývá stále více firem, které v tom podporují i své zaměstnance. Cesta autem do zaměstnání patří mezi nejvíce stresující způsoby, jak se tam dostat. Naopak kolo a chůze pozitivně ovlivňuje naši náladu celý den. Nehledě na to, že pohyb obecně je především zdraví prospěšný a výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních a dalších onemocnění,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy.

„Hlavní není počet kilometrů ujetých na cestě do práce a z ní, ale pravidelnost, kterou se účastníci ať už chůzí, během, na koloběžce, na kole či na kolečkových bruslích dopravují tam, kam potřebují,“ shrnul radní pro oblast majetku Jan Chabr.

Magistrát hl. m. Prahy vyzval k zapojení do akce i učitele pražských středních škol, za které, stejně jako za své zaměstnance, uhradil účastnický poplatek.