Zaměstnanci magistrátu zdolali na kole 29 tisíc kilometrů

Kolo Aktuálně
17. 6. 2020 Lukáš Eršil
kolo
Zdroj: AutoMat

Magistrát hl. m. Prahy se v květnu opět zapojil do letos jubilejního desátého ročníku celostátní kampaně „Do práce na kole“, pořádané spolkem Auto*Mat. Celkem 131 soutěžících ze sedmi budov jezdilo, běhalo a chodilo do práce na vlastní pohon. Zaměstnanci takto „našlapali“ společnými silami poctivých 28 402 kilometrů.

 

Letošní ročník byl vzhledem k aktuální situaci pojatý netradičně a přizpůsobil se svými pravidly i soutěžícím pracujícím z domova. Započítat si proto každý mohl nejen cestu do práce, ale jakýkoliv bezmotorový pohyb, ať už na nákup nebo procházku.

 

„Chtěl bych poděkovat organizátorům akce „Do práce na kole“ za práci, kterou odvádějí v propagaci cyklistiky. Právě využívání kola a pěší chůze je pro nás velmi důležité obzvlášť teď, kdy lidé v důsledku obav z koronaviru odcházeli z MHD. Zaznamenali jsme víc než dvojnásobný počet cyklistů oproti stejnému období v minulém roce. Doufám, že ta čísla dále porostou, my se je budeme snažit udržet také díky investicím Prahy do cykloinfrastruktury,“ uvedl k akci náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

 

Hlavní město plánuje navíc možnosti nejen jízdy na kole pro veřejnost i nadále rozvíjet. „Aktivity jako cyklistika a chození pěšky jsou zdravé pro naše tělo, ducha, ale také město a vzduch, který v něm dýcháme. Já sám často jezdím po Praze na kole. Rozvoj pěší a cyklistické infrastruktury je totiž z dlouhodobého hlediska logickou volbou pro moderní zdravé město západního střihu. Proto do aktivní dopravy investujeme s Technickou správou komunikací víc než kdy v dřív. Pro představu – letos 170 milionů korun, loni 121 milionů. V roce 2017 to bylo ale jen 17 milionů,“ dodal náměstek Scheinherr.

 

Zapojením do kampaně „Do práce na kole“ se Magistrát hlavního města Prahy dlouhodobě snaží motivovat své zaměstnance k volbě udržitelných způsobů dopravy, ať už chůze, běhu, jízdy na kole nebo koloběžce, a přispívat tak ke zlepšení kvality ovzduší ve městě a zdraví jeho obyvatel.

 

#KOLONAVIRUS