Bezkontaktní platba jízdenky i v autobusech

MHD Aktuálně
28. 4. 2016 Lukáš Eršil
Za jízdenku je možné zaplatit bezkontaktně už i v autobusech MHD
Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

V Praze 25. dubna 2016 – Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zavádí od pondělí 25. dubna 2016 možnost uhradit cenu jízdného bezkontaktní platební kartou také v autobusech městské hromadné dopravy, konkrétně na lince č. 119 na trase Nádraží Veleslavín – Letiště Václava Havla. Nákup jízdenky bude takto možný u řidiče.

Zavedení možnosti bezkontaktní platby na uvedené lince je součástí aktivit pro zvyšování kvality autobusové obsluhy pražského letiště. Na rozdíl od pilotního projektu samoobslužného nákupu jízdenek na tramvajové lince č. 22, který DPP v tomto měsíci představil, se ale v případě autobusů jedná pouze o rozšíření stávajícího systému doplňkového prodeje. Při zakoupení jízdenky u řidiče je volbou cestujícího, zda využije bezkontaktní platební kartu, či zaplatí v hotovosti.

„V autobusové lince na Letiště Václava Havla je možnost nákupu jízdenky pomocí bezkontaktní karty absolutně klíčová. Praha tím vychází vstříc jak Pražanům, tak i návštěvníkům města, kteří zejména po příletu nemusí řešit, kde jízdenku sehnat. Vedle otevření stanice metra Nádraží Veleslavín jde o další krok k tomu, aby byla naše MHD pro všechny cestující nejatraktivnější volbou při cestě do centra Prahy,“ řekl k této novince náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

„DPP tímto navazuje na projekt bezkontaktního placení, který byl odstartován 11. dubna. Rozšiřujeme tak možnosti platby v rámci doplňkového prodeje v autobusech na lince č. 119,“ dodal Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Osobní nákup u řidiče zároveň umožní okamžité a efektivní řešení případných komplikací, ať už se jedná o storno jízdenky či nákup v hotovosti v případě neakceptování bankovní karty. Cena jízdenek zůstává shodná jako při doplňkovém prodeji za hotové na všech městských autobusových linkách, tzn. 40 Kč za základní a 20 Kč za zvýhodněnou jízdenku.

 

 

Kontakt pro více informací:
E-mail: tiskoveoddeleni@dpp.cz