Tanec v metru!

MHD Aktuálně
19. 5. 2016 Dopravní podnik hl. m. Prahy
Tanec v metru!
Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Taneční vystoupení i lekce po cestě z práce. Taková bude realita pražského metra ve středu 25. května 2016. Stanice Budějovická, Florenc C, Hlavní nádraží, Malostranská a Můstek B ožijí v tento den mezi 16.00 a 22.00 díky premiérovému ročníku akce Tanec v metru.

V rámci tohoto unikátního programu se představí celkem sedmnáct tanečních skupin, které předvedou své umění v širokém rozpětí různých druhů tanců. Kromě tanečních ukázek se cestující mohou těšit i na lekce více či méně tradičních tanečních stylů v pěti vestibulech pražského metra. Swing, tango, salsa, nebo i méně známé styly, jako je bachata, kizomba, timba či zouk zaplaví během jednoho odpoledne přívalem energie stanice pražského metra. Celou akci pořádá DPP spolu s organizátorem tanečních festivalů Zdeňkem Brožem.

„Tanec je označován jako pohybový výraz radosti, takže věřím, že tato akce cestujícím zlepší náladu a zpříjemní den i cestování pražskou MHD. Může to znít jako klišé, ale když se lidé na sebe usmívají, tak je život veselejší a lepší,“ řekl náměstek pražské primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek (ČSSD).

„Tanec v metru letos zažívá svoji premiéru. Za sebe mohu říci, že se těším na atmosféru, kterou tanečníci a publikum dohromady v prostorách pražského metra vytvoří. Doufám, že se tato událost ujme stejně jako například akce Nalaďte se v metru,“ řekl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Během akce se představí například tančení škola Swing Busters (od 17.00 a 19.00 na Budějovické), smyslnou bachatu zatančí Bachata P&S (od 17.00 na Florenci C), od 17.00 do 21.00 pak rozezní Malostranskou tóny tanga v podání Tanečníků argentinského tanga a mnoho dalších. Více informací o akci včetně brožury s časovým harmonogramem jednotlivých vystoupení i profily tanečníků a hudebníků naleznete také na www.dpp.cz/tanec.