Do práce na kole

JEZDI, BĚHEJ NEBO CHOĎ DO PRÁCE!

Tématem letošního ročníku je Homo cykliens, tedy člověk nový - nový druh z doby šlapací.

Jak se přihlásit

Magistrát se do kampaně Do práce na kole zapojuje již po páté (v loňském roce se zúčastnilo 131 zaměstnanců). Stejně jako v minulých letech si kromě cyklistů můžou společné zážitky vychutnat také chodci, běžci, jezdci na koloběžce, bruslích a dalších bezmotorových vozítcích.  

Do práce na kole (DPNK) je celostátní soutěží, která probíhá v květnu ve více než pětadvaceti městech. Cílem projektu je motivovat lidi k tomu, aby trávili své cesty do práce aktivně, jezdili na kole, chodili pěšky nebo běhali.

Každý, kdo tak učiní, zlepšuje nejen své zdraví a kondici ale i svou náladu a pracovní vztahy s kolegy. Společně také přispívají k čistšímu ovzduší, příjemnějšímu a zdravějšímu městu, ve kterém žijí a pracují.

Hlavní soutěžní kategorií není rychlost, ani najeté kilometry, ale odhodlání vyrazit na kole do práce co nejčastěji. Každý, kdo zvládne alespoň 66 % všech svých cest, bude oceněn.

Svou cestu můžete kombinovat s MHD. Což znamená, že pokud jsou vaše cesty příliš dlouhé, můžete využít na kus cesty metro, vlak nebo tramvaj v povolených úsecích viz Cyklisté v PID. Povolené jsou i e-kola, sdílená kola apod.

Přečtěte si více na www.dopracenakole.cz 

Zaměstnancům, kteří se zapojí, jsou k dispozici parkovací místa pro kola, sprchy, šatní skříňky, základní nářadí i pumpičky na dofoukání duší. Ohledně podrobnějších informací se obracejte na odbor služeb.

Těšit se opět můžete na startovní bezpečnostní balíček, magistrátní snídaně "na triko", společné focení a pochopitelně na závěrečný společenský večírek.

K účasti jsou vyzvány také městské části a městské organizace. Zapojeny jsou také střední školy, jejímž zaměstnancům bude magistrátem uhrazený účastnický poplatek.

Zapojení zaměstnanců magistrátu do soutěže, včetně zlepšování zázemí, má podporu náměstka primátora a radního pro dopravu hl. m. Prahy pana Adama Scheinherra.

5. 3. 2019 Sylva Švihelová