Do práce na kole

JEZDI, BĚHEJ NEBO CHOĎ DO PRÁCE!

Během celého května 2020 nás čeká jubilejní 10. ročník výzvy Do práce na kole.

Jak se přihlásit

Magistrát se do kampaně Do práce na kole zapojuje již po šesté (v loňském roce se zúčastnilo 105 zaměstnanců). Stejně jako v minulých letech si kromě cyklistů můžou společné zážitky vychutnat také chodci, běžci, jezdci na koloběžce, bruslích a dalších bezmotorových vozítcích.  

Do práce na kole (DPNK) je celostátní soutěží, která probíhá v květnu ve více než pětadvaceti městech. Cílem projektu je motivovat lidi k tomu, aby trávili své cesty do práce aktivně, jezdili na kole, chodili pěšky nebo běhali.

Každý, kdo tak učiní, zlepšuje nejen své zdraví a kondici ale i svou náladu a pracovní vztahy s kolegy. Společně také přispívají k čistšímu ovzduší, příjemnějšímu a zdravějšímu městu, ve kterém žijí a pracují.

Hlavní soutěžní kategorií není rychlost, ani najeté kilometry, ale odhodlání vyrazit na kole do práce co nejčastěji. Každý, kdo zvládne alespoň 66 % všech svých cest, bude oceněn.

Svou cestu můžete kombinovat s MHD. Což znamená, že pokud jsou vaše cesty příliš dlouhé, můžete využít na kus cesty metro, vlak nebo tramvaj v povolených úsecích viz Cyklisté v PID. Povolené jsou i e-kola, sdílená kola apod.

Přečtěte si více na www.dopracenakole.cz 

Zaměstnancům, kteří se zapojí, jsou k dispozici parkovací místa pro kola, sprchy, šatní skříňky, základní nářadí i pumpičky na dofoukání duší. Ohledně podrobnějších informací se obracejte na odbor služeb.

Těšit se opět můžete na startovní bezpečnostní balíček, magistrátní snídaně "na triko", společné focení a pochopitelně na závěrečný společenský večírek.

K účasti jsou vyzvány také městské části a městské organizace. Zapojeny jsou také střední školy, jejímž zaměstnancům bude magistrátem uhrazený účastnický poplatek.

Zapojení zaměstnanců magistrátu do soutěže, včetně zlepšování zázemí, má podporu náměstka primátora a radního pro dopravu hl. m. Prahy pana Adama Scheinherra.

5. 3. 2019 Sylva Švihelová