PŘIJĎTE SI ZÍTRA DO KARLÍNA UŽÍT DEN BEZ AUT

Čistá mobilita Akce
muž vezoucí na nákladním kole další osobu

Už v sobotu vyvrcholí letošní Evropský týden mobility Dnem bez aut. V pražském Karlíně se nemalá část Křižíkovy ulice na jeden den promění v pěší zónu s atraktivním celodenním programem pro malé i velké. Přijďte sem také vy získávat informace, bavit se a zažít veřejný prostor, jak ho neznáte!

Auto nechejte doma, na místě by vás s ním čekaly komplikace. Využijte veřejnou dopravu, přijďte pěšky nebo přijeďte na kole. S ním se navíc můžete připojit k hvězdicové jízdě Pražské cyklozvonění, která vyrazí s předstihem z míst po celé Praze a jejíž společný cíl je právě karlínský Den bez aut.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Na nebývale čistý vzduch a jedinečnou atmosféru akce, která se pořádá jen jednou do roka. Na zajímavosti a novinky ze světa dopravy, na strhující koncerty a další bohatý program. Na otevřené restaurace a útulné předzahrádky po celé ulici. Na nové známé, s kterými je radost si popovídat.

momentka z loňské ročníku Dne bez aut
VŠECHNY FOTOGRAFIE NA TÉTO STRÁNCE JSOU Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU DNE BEZ AUT NA ŠTEFÁNIKOVĚ ULICI. DALŠÍ INFORMACE A BOHATOU FOTOGALERII NAJDETE ZDE.

PROGRAM

Jaká je programová nabídka?

Ahmed Fadli Ukázka hry na indonéský hudební nástroj angklung

Předvedení rituálních i moderních ukázek na tradiční indonéský bambusový hudební nástroj, jehož historie sahá až do pre-hinduismu a v roce 2010 byl zapsán na seznam UNESCO.

Komentovaná prohlídka Karlína s architektem Petrem Kučerou

Dobrodružství poznání se znalcem historické architektury a urbanismu a celoživotním obdivovatelem Prahy. Vycházka okolím Dne bez aut, která bude naučná, ale v žádném případě suchopárná!

program Dne bez aut 2018 - grafika

Ulice dětem – taneční vystoupení

Rytmická hudba, radost z pohybu a pozitivní energie těch, co si určitě ze všeho nejmíň přejí, aby ulice patřily autům.

Pražské cyklozvonění

Přijezd účastníků hvězdicové cyklojízdy z celé Prahy.

Memorandum bikesharingu

Žádný kouř z výfuků, žádné vyčkávání na spoj, žádné mačkání se, více zdraví a nezávislosti i bez vlastního kola… To je bikesharing, chytrý a rychlý způsob, jak se pohybovat po městě. Ideální i pro kombinovanou dopravu!

Beseda s politiky

Představy a názory těch, kteří mají příležitost posouvat věci k lepšímu. Co si myslí o aktuální situaci v pražské dopravě a jaké jsou jejich vize? Zjistíte to v pravé poledne.

BMX show

Akční bikerská show plná triků, skoků, adrenalinu a super zábavy pro všechny.

Circus Ponorka

Honza Ponocný coby jediný člen formace Circus Ponorka poskládá nezaměnitelný zvuk celé kapely ve které nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor…

Prague extreme walk

Závod v chůzi, během kterého se nestihnete zapotit. Extrémní vzdálenost 2 kilometry nezvládá 21 procent pražských řidičů jinak než autem!

Dixie Band Městské policie Praha

Kapela strážníků městské policie vás již tradičně potěší pohodovou hudbou v rytmu swingu a jazzu.

Pískomil se vrací

Kapela rozpustilých songů s vtipnými osobitými texty, při kterých se baví zdaleka nejen děti a jejich rodiče.

Jakub Ondra a Štěpán Krtička

Písničkář Ondra a hráč na cajon Štěpán skvěle zvládají pódiová představení i pouliční busking… V prostředí karlínského Dne bez aut to vlastně bude tak napůl.

The Tap Tap

Pomyslnou tečku za letošním Dnem bez aut napíše naprosto originální mnohohlavý tým muzikantů sklízející úspěchy na tuzemské i zahraniční scéně.

STÁNKY ZAPOJENÝCH ORGANIZACÍ

Přehledně vše naleznete v přiloženém plánku, v němž jsou jednotlivé stánky číslovány od Florence ke Karlínskému náměstí. Čekají vás na nich poutavé informační materiály, drobné dárky, soutěže a akce.

orientační plánek Dne bez aut v Křižíkově ulici
Pro větší rozlišení si plánek můžete stáhnout v příloze.

KOLA A CYKLISTIKA

Tradičně jde na Dni bez aut o nejpočetnější skupinu. Pokud vás cyklistika zajímá, hledejte následující stánky (v závorce uvádíme pořadí na Křižíkově ulici): AUTO*MAT (27), AZUB BIKE (40), BAJKAZYL (6),  E-KOLO (1) GALASOVY CYKLOJÍZDY (17), KOVO PRAHA CYKLISTIKA (42), PRAŽSKÉ CYKLOZVONĚNÍ (32/33) a URBANE TOKYOBIKE (5).

  • CHŮZE

Výhodami chůze bez bot vás provedou na stánku NABOSO (7) a u prezentace Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR SONS (14) vám umožní chůzi po speciální dráze poslepu s bílou holí.

  • CARSHARING

S představiteli ASOCIACE ČESKÉHO CARSHARINGU se můžete setkat a jejich materiály získat na stánku číslo 8.

momentka z loňského ročníku akce

  • VEŘEJNÁ DOPRAVA

Praha má sedmou nejvyspělejší dopravní síť na světě a z hlediska hustoty MHD, množství přepravených osob a celkové obliby veřejné dopravy patří v globálním měřítku ke vzorovým městům. Zasloužily se o to zejména organizace ČESKÉ DRÁHY (2), Dopravní podnik hlavního města Prahy DPP (3), PID (12/13) - PID Lítačku prezentuje na samostatném stánku ICT Smart Prague (26) - a důležitou roli má také SPRÁVA ŽELEZNIČNÍ DOPRAVNÍ CESTY (9). Pokud jste mladí a chcete rozvoji pražské dopravy napomáhat, uvažujte o studiu na SPŠ DOPRAVNÍ, s jejímiž zástupci si můžete popovídat na stánku číslo 4.

  • MHMP

Škála projektů a aktivit hlavního města na podporu lepšího a ekologičtějšího cestování a Prahy přátelštější k lidem je široká a jejich prezentaci najdete na několika stáncích. Jde o POLAĎ PRAHU (10),  ZÓNY PLACENÉHO STÁNÍ (11), PRAHA BEZ BARIÉR, (21), podpora celoevropského dopravního bezpečnostního projektu EDWARD (25) a projekt za větší ohleduplnost v dopravě JEZDÍM JAKO ČLOVĚK (20), ekologická výchova v Praze ODBORU OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ (18), projekt zmente.to (39) pro vaše podněty, pochvaly a stížnosti ohledně dopravy a veřejného prostoru a EKOLOGIS (41) zaměřený hlavně na ekologizaci logistické dopravy a zlepšení životního standardu Pražanů.

Náš projekt ČISTOU STOPOU PRAHOU znáte: Chytře, moderně a pohodlně Prahou... Najdete nás na stánku číslo 31 a vedle dva další stánky, kde pro vás připravujeme super aktivity 3 KOLA, 3 MĚSTA, SPOUSTA ZÁŽITKŮ (30) a happeningový pochod PRAGUE EXTREME WALK (29). Srdečně vás k nám zveme!

momentka z loňské ročníku Dne bez aut

  • IPR

INSTITUT PLÁNOVÁNÍ A ROZVOJE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY (16) je klíčovým hráčem na poli strategického a územního plánování Prahy ve všech oblastech včetně dopravy. 

  • PRO DĚTI

Na dvou sousedních stáncích se "ruku v ruce" představí organizace pomáhající znevýhodněným dětem: ULICE DĚTEM (37) a SPOLU DĚTEM (38).

  • DALŠÍ ORGANIZACE

Zajímavou prezentaci svých aktivit pro vás dále připravili ANIMIKA HUB (15), CENTRUM PRO INTEGRACI CIZINCŮ (25) a HNUTÍ DUHA (22).

NĚCO DOBRÉHO K SNĚDKU I ZAHNÁNÍ ŽÍZNĚ

O vaši spokojenost v tomto směru budou pečovat Kavárna Kočičí (34), Mammacoffee (19), Momos bistro (36), Parlor Café (24), Restaurace Králík v rádiu (35) a také mobilní francouzská palačinkárna Galetka a pojízdný stánek s nápoji Juicee.

momentka z loňského ročníku Dne bez aut

VELKÉ DÍKY OSMIČCE!

Na závěr děkujeme MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 8, bez jejíž vstřícnosti by se Den bez aut v Karlíně pořádat nemohl. Stánek MČ 8 má číslo 28 a stojí za návštěvu!

Další informace také na etm.praha.eu

plakát ke Dni bez aut