Na komentovanou procházku, anebo na výlet? Zítra nám nuda určitě nehrozí

Čistá mobilita Aktuálně
22. 2. 2019 Roman Sovák
lidé naslouchající výkladu průvodkyně
Momentka z loňského Mezinárodního dne průvodců v Praze... Foto: Asociace průvodců ČR

Je dobrým zvykem, že u příležitosti Mezinárodního dne průvodců cestovního ruchu organizuje Asociace průvodců České republiky bezplatné prohlídky pro veřejnost zajímavými místy v Praze. A právě tak je tradiční i pochod Klubu českých turistů Zimou nezimou… Obě lákavé akce se konají zítra, takže nás čeká těžký výběr.

PROFESIONÁLNÍ PROHLÍDKY ZDARMA

Letošní Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu připadl na čtvrtek 21. února a jako pokaždé, když jde o všední den, pořádají se prohlídky pro veřejnost hned první následující sobotu. Sraz všech zájemců je tedy zítra 23. února, a to ve 14.00 na náměstí Václava Havla u Nové scény na Praze 1. Odsud budou vycházet dvě komentované trasy naplánované zhruba na dvě hodiny:

  • Národní divadlo – Akademie věd – kavárna Slávie – most Legií – Střelecký ostrov – Újezd
  • Národní divadlo – Akademie věd – kavárna Slávie – Goethe Institut (bývalé velvyslanectví NDR) – Slovanský ostrov (Žofín) – Mánes

Na prohlídky se není zapotřebí hlásit předem. Pokud máte chuť se trochu projít a hodně se dozvědět, prostě přijďte a přidejte se k ostatním.

​ více informací o Asociaci a Mezinárodním dnu
Více na: www.asociacepruvodcu.cz a www.wftga.org

 

S TRILOBITEM ZIMOU NEZIMOU

Pochod, který těsně za hranicemi Prahy pořádá Klub českých turistů Trilobit Barrandov, se s názvem Zimou nezimou pořádá již potřinácté. Super je mimo jiné i to, že si podle své kondice a nálady můžete vybrat délku trasy přesně na míru… Ve všech případech se jde sice ze železniční zastávky Měchenice do restaurace Spark v Jílovišti, ale délky tras mezi těmito body jsou nastaveny jak pro rodiče s dětmi, tak pro nejtrénovanější turisty:

  • 10 km
  • 16 km
  • 25 km
  • 36 km
  • 50 km

U té nejkratší vás čeká procházka POHÁDKOVÝM LESEM, kde si se svými ratolestmi užijete soutěže, hry a setkání s nejrůznějšími pohádkovými bytostmi.

Start je 23. února mezi 6.00–11.00 od železniční zastávky Měchenice. Dostanete se tam nejen vlakem linky S88 z hlavního nádraží, ale také několika linkami příměstských autobusů jedoucích ze Smíchova. Ideální spojení si snadno vyhledáte na stránkách PID.

Všechno ostatní, co potřebujete o zítřejším pochodu vědět, si najdete v následující příloze.