Trojská lávka se začne stavět v půlce října

Pěšky Aktuálně
21. 9. 2019 MHMP, Čistou stopou Prahou
foto - přívoz v Troji
Provoz přívozu výstavba lávky neovlivní, jezdí v jiné části řeky.

Ve čtvrtek se uskutečnila první koordinační schůzka s projektanty, technickým dozorem, zhotovitelem a hlavním městem jako investorem Trojské lávky, jejímž cílem bylo vyjasnění formálních a administrativních postupů výstavby nového propojení Troji s Císařským ostrovem. Smlouvu se zhotovitelem, společností SMP CZ, má Praha podepsanou od konce minulého týdne.

„Druhého října oficiálně předáme staveniště a zahájíme budování zázemí. Místo se oplotí, označí cedulemi a zhotovitel přiveze buňky pro pracovníky. Čtrnáctého října se zahájí práce na samotné stavbě. Začne se na pilířích a jejich hlubinném založení," řekl náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu Adam Scheinherr.

Zřícenou lávku vystřídá nová ocelově vyztužená konstrukce s životností 100 let. Oproti té původní nebude zevnitř korodovat a její stav bude možné účinně kontrolovat. Je navržena tak, aby existoval snadný přístup k ocelovým lanům a bylo jak efektivně zjistit jejich momentální stav. Nová lávka bude široká čtyři metry a bude nově kromě pěších sloužit i cyklistům. V případě potřeby po ní přejede také vůz Integrovaného záchranného systému.

Magistrát ve lhůtě pro podání nabídek získal od potenciálních dodavatelů osm nabídek, komise na základě multikriteriálního hodnocení rozhodla o výběru společnosti SMP CZ za cenu 128 248 653 Kč.

Pokud vše půjde bez komplikací, lávka by se měla otevřít do konce příštího roku.