Místa pro cyklisty

Ať už se v Praze pohybujete na kole jako turista, nebo jako její obyvatel, vždy je dobré vědět, kde jste vítáni. Kam se můžete zastavit, pohodlně zaparkovat a kde vám pomohou, když bude třeba.

Z tohoto důvodu vznikla certifikační známka, která cyklistům zaručí kvalitu a potřebné služby.  

CYKLISTÉ VÍTÁNI

Logo cyklisté vítáni

Logem Cyklisté vítáni jsou označeny turistické cíle, ubytovací a stravovací zařízení, které splňují požadavky na pro cyklisty přátelská místa. Základními požadavky jsou kvalitní parkování, poskytnutí nářadí na opravu kol, lékárnička a informační materiály.  Další služby se odvíjí od typu místa, možností a potřeb.

 

Informace o tom, kde najít místa Cyklisté vítáni, je možné zjistit pomocí interaktivní mapy na stránkách www.cyklistevitani.cz, z tištěného katalogu nebo přímo v cykloturistických mapách.

Podmínky pro získání certifikace naleznete ZDE

 

BAJKAZYL

Bajkazyl je nejen cyklistická dílna, kde je možné si za asistence cyklomechanika opravit své kolo, ale zároveň funguje také jako kulturní a společenské centrum.

V Praze se nacházejí dvě místa, kde můžeme Bajkazyl navštívit. Celoročně je otevřena dílna v Meetfactory s vnitřními prostory. Během léta doporučujeme navštívit dílnu na náplavce (Rašínovo nábřeží).

Aktuální informace naleznete ZDE  

Bajkazyl na náplavce
Bajkazyl na náplavce (Rašínovo nábřeží)

 

7. 5. 2016 Sylva Švihelová