Stezky nejen pro nordic walking

Pokud vám došly nápady, kam v Praze vyrazit na procházku, využijte Pěší stezky. Jde o jedinečný web se stovkou vytipovaných tras a množstvím informací, které o nich předem získáte. Je určený každému zájemci o chůzi. 

Na portále Pěší stezky najdete tipy na procházky a výlety po Praze, které vždy začínají a končí na zastávkách MHD nebo železničních stanicích PID v rámci města. Vybírat si můžete z tras v délkách od 1,2 km (Můstek – Všeobecná fakultní nemocnice) až po 16,3 km (Klánovice – Uhříněves).

Pěší stezky jsou výstupem projektu Kroky ke zdraví, který byl v roce 2016 podpořen z titulu Praha, evropské město sportu, realizovala jej VŠTJ Medicina Praha a původně měl být inspirací k procházkám pouze pro vyznavače nordic walkingu. Tento plán byl však výrazně překročen v počtu vytipovaných tras (původně jich mělo být „jen“ sedmdesát) i v cílové skupině.

Po rozkliknutí základní nabídky „Přehled pěších tras“ ihned víte, odkud kam trasy vedou, jejich délku na desetinu kilometru, náročnost ve škále 1–7 a také pro koho jsou vhodné. Možnosti zahrnují nejen příznivce nordic walkingu (do této „kategorie“ spadají i tradiční chodci bez holí), ale i běžce, rodiče s kočárky, seniory a osoby s handicapem – trasa je v tomto případě bezbariérová.

Vyberete-li si v základní nabídce konkrétní trasu, stačí na ni kliknout a dozvíte se rozšiřující informace, které zahrnují povrch trasy, zajímavosti, hřiště a restaurace na trase, informace z aplikace Garmin (stoupání, klesání a pro typizovaného chodce s holemi i čas chůze, průměrnou rychlost, průměrné tempo, množství spálených kalorií, průměrnou a maximální tepovou frekvenci), dále nechybí ani nutriční komentář často také doplněný komentářem lékaře. Samozřejmostí je i přehledná mapka s vyznačením trasy, popis trati a fotogalerie.

ukázka webu Pěší stezky

 

Pěší stezky jsou skvělou inspirací a super pomocníkem pro každého, kdo si chce sám, s rodinou či přáteli vyrazit na procházku zajímavými a krásnými místy metropole a mít jistotu, že jej nic nepříjemného nepřekvapí a určitě to zvládne… Webové stránky Pěší stezky najdete ZDE.

10. 11. 2020 Roman Sovák