Bez bariér

Běh či skok přes překážky jsou olympijskými disciplínami – většina z nás je však při procházce Prahou provozovat nechce.

Bariérou může být leccos. Schody pro maminku s kočárkem, příliš velký sklon chodníku pro vozíčkáře, nečekaná překážka na trase pro nevidomého či absence důležitých provozních instrukcí v angličtině pro zahraničního návštěvníka. Odstraňování takových a mnoha dalších překážek na našich každodenních cestách Prahou je úkolem na mnoho let – výsledky ale přinášejí výhody všem!

Komise

Plnění úkolů směřujících k odstraňování různých bariér pohybu ve městě kontroluje Komise Rady hl. města Prahy pro Prahu bezbariérovou a otevřenou (KPBO). Více informací o KPBO najdete na této stránce vpravo jako speciální bod obsahu.

Současný stav

V současné době je bezbariérově přístupných 43 z 61 stanic metra, tedy cca 70 %, a všechny nově budované stanice se staví jako bezbariérově přístupné. Nadále se ve zpřístupňování starších stanic metra pokračuje, budují se výtahy, vodicí prvky pro nevidomé a akustické informační systémy.

V autobusové a tramvajové dopravě se modernizuje vozový park, kdy se nadále pořizují pouze nízkopodlažní vozidla vybavená i vizuálními a akustickými informačními systémy. Tyto vozy taktéž prostorově umožňují přepravu invalidních vozíků, kočárků a v některých případech též jízdních kol.

V rámci rekonstrukce komunikací a tramvajových tratí se upravují zastávky MHD a jejich bezprostřední okolí tak, aby vyhověly nárokům všech uživatelů na bezbariérovost.

S kočárkem po Praze

Chystáte se do Prahy s kočárkem? Klikněte na této stránce vpravo na speciální bod obsahu.

Praha bezbariérová

Informace o projektu Praha bezbariérová si můžete otevřít ZDE.

Den bez bariér 2019

Vzdělávací dopoledne pro (nejen) odbornou veřejnost se koná již podruhé v rámci Evropského týdne mobility.

Přední odborníci na bezbariérovou přístupnost v Praze jsou připraveni sdílet své zkušenosti z oblasti stavební legislativy, uživatelských nároků osob se sníženou schopností pohybu a orientace a realizace aktuálních projektů na území hlavního města. Připravili jsme pro Vás možnost interaktivního zkoušení kompenzačních pomůcek, individuální konzultace a drobné občerstvení. Podrobný program najdete ke stažení níže, účast je v rámci Evropského týdne mobility zdarmaRegistrujte se - počet míst je omezen!