Praha Neznámá – netradiční pohled na pražské čtvrti a zákoutí

O nabídky procházek po nejatraktivnějších pražských lokalitách s výklady  o „velkých“ dějinách není nouze, ale toulky neznámými zákoutími hlavního města s komentářem o nejrůznějších historických, architektonických a dalších zajímavostech nabízí zřejmě jen projekt Praha Neznámá. Kdo se na ně vydá, ten se rozhodně nudit nebude.

Duší projektu je Pavel Ryska, který se od mládí zajímal o „skryté dějiny“ jednotlivých pražských čtvrtí a lokalit a své znalosti neustále rozšiřoval i o informace, které nelze najít v průvodcích a musel je často čerpat přímo v pramenech nebo je získávat od pamětníků. Původně se o ně dělil s přáteli a zájemci písemně prostřednictvím internetu, případně prostřednictvím individuálních procházek pro známé, teprve později přidal „formát“ placených komentovaných vycházek pro každého, kdo se na ně přihlásí.

Přidat se k takové procházce znamená vyrazit buď do míst, o nichž jste ani netušili, že mohou být něčím zvláštní, nebo nebo na taková, která jsou sice i notoricky známá, ale dozvíte se o nich spoustu nových zajímavostí – téměř zapomenutých příběhů významných i obyčejných lidí, budov a míst.

ukázka webových stránek Praha Neznámá

 

Další informace a možnost přihlásit se v sekci „Komentované procházky s Prahou Neznámou“ získáte na webových stránkách projektu ZDE.

8. 1. 2018 Roman Sovák