Oficiální turistický portál Prahy Prague.eu

Jak jde dohromady „oficiálno“ s neformální procházkou či výletem? V tomto případě skvěle. Slovo oficiální je zde synonymem pro perfektně odvedenou práci a vám nezbývá než si jenom vybrat z nepřeberného množství tipů doplněných zajímavými informacemi a mapkami. Na tento portál se budete rádi vracet.

Mimochodem ho při návštěvě Prahy ocení také váš známý ze zahraničí, i kdyby mluvil třeba jenom korejsky nebo hebrejsky. Kromě češtiny je totiž portál veden v dalších dvaceti jazycích (kromě uvedených jde ještě o angličtinu, němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, ruštinu, čínštinu, japonštinu, portugalštinu, polštinu, švédštinu, norštinu, dánštinu, finštinu, ukrajinštinu, holandštinu a arabštinu).

O záběru webových stran svědčí lišta se základním menu, doplněná po straně ještě speciální nabídkou:

printscreen s nabídkovou lištou portálu a postranní speciální nabídkou

Pokud jde o samotné procházky, pod butonkem „Místa“ se skrývá tak podrobný seznam nejzajímavějších turistických cílů v metropoli od architektonických památek po zahrady a parky i s jejich popisem, že podobný jinde nenajdete. Jsou zde také tipy na kulturu, zábavu, sport, relaxaci, nakupování a další služby, které by mohli být turistům užitečné. Aktualizovanou nabídku toho, co se v Praze děje, si otevřete kliknutím na „Akce“ – kromě jiného zde najdete i přehled komentovaných vycházek. A určitě se také podívejte na „Témata“, i tam jsou možnosti na zajímavou procházku nebo návštěvu.

V boční speciální nabídce pak najdete nahoře pod „Jen to nej“ prověřené turistické „tutovky“, které úplně dole logicky doplňují „Méně známá místa“. Zbytek nabídky se vám může hodit podle situace a nálady.

Printscreen nabídky "Místa"

 

Oficiální turistický portál Prahy Prague.eu si rozkliknete ZDE. Mrkněte také na stránky Prague City Tourism, s kterými portál spolupracuje.

 

 

27. 3. 2018 Roman Sovák