Pražská informační služba Prague City Tourism

Web Prague City Turism je vaším virtuálním turistickým informačním centrem: nemusíte chodit do kamenného, a přesto si můžete „odnést“ spoustu užitečných informací, brožur a map – tedy si je přečíst a stáhnout. Na druhou stranu je v případě zájmu můžete ZDARMA získat i fyzicky.

  • TURISTICKÝ INFORMAČNÍ PORTÁL vám pomůže zorientovat se v aktuálním turistickém a kulturním dění v hlavním městě a poskytne vám zcela konkrétní tipy, rady a doporučení, co lze „právě teď“ v Praze vidět, navštívit a zažít. Web má 21 jazykových verzí: češtinu, angličtinu, němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, ruštinu, čínštinu, korejštinu, japonštinu, portugalštinu, polštinu, švédštinu, norštinu, dánštinu, finštinu, ukrajinštinu, holandštinu, hebrejštinu a arabštinu
  • TURISTICKÉ INFORMAČNÍ MATERIÁLY v několika jazykových mutacích zahrnují množství turistických map, brožur a letáků se základními, obecnými i praktickými informacemi o Praze a dále tematicky i demograficky cílené informace.

Titulní strana brožury Praha - Příroda

Všechny materiály si na portálu můžete stáhnout v sekci „Média“. V tištěné podobě je zdarma získáte v Turistických informačních centrech, které Prague City Tourism provozuje, nebo si je můžete rovněž bezplatně (pouze za poštovné) nechat zaslat prostřednictvím e-shopu.

  • PRAŽSKÁ VLASTIVĚDA – projekt pro zvídavé milovníky chůze – vás zavede do neznámých i známých pražských zákoutí, o kterých se díky zasvěcenému průvodcovskému komentáři dozvíte spoustu zajímavostí. Každý měsíc zbrusu nový program!

Ani tím činnost Prague City Tourism nekončí. Můžete se například stát posluchačem Pražské univerzity pro každého s poutavým cyklem přednášek a vycházek na téma Praha, složit zkoušku Průvodce Prahou, využívat různé statistiky a analýzy. Pomyslnou třešničkou na dortu je fotogalerie Prahy s nádhernými snímky, kterými se můžete nejen potěšit, ale také je libovolně využít pro nekomerční účely.

printscreen strany Pražská vlastivěda

Webové stránky Prague City Tourism s kompletní nabídkou služeb a produktů najdete ZDE. Podívejte se i na turistický portál Praha.eu, s nímž Prague City Tourism spolupracuje.

18. 1. 2021 Roman Sovák