Když nohy nestačí, je tu PID

Když máte čas, je ideální pro město, ale také pro vás osobně využít nohy jako dopravního prostředku, k relaxaci nebo k příjemného odpočinku. Ale co když vás naopak čas tlačí a cesta pěšky by trvala příliš dlouho?

Pak není lepší volby než využít prostředků Pražské integrované dopravy (PID), která zahrnuje městskou hromadnou dopravu (MHD), příměstskou autobusovou dopravu a "Esko", tj. vlaky linek S (a pro řidiče a cyklisty navíc i parkoviště P+R, K+R a B+R). V takovém případě je ideální si cestu co nejlépe naplánovat a neztrácet drahocenné minuty postáváním na zastávkách.

Naplánujte si cestu jednoduše prostřednictvím webových stránek IDOS (ZDE), pro MHD můžete využít také dolní části domovské stránky Dopravního podniku hlavního města Prahy (ZDE). Máte možnost si tam zadat i kritéria pro bezbariérovou přepravu.

Víte, že vlaky linek S slouží nejen pro příměstskou dopravu dojíždějícím ze Středočeského kraje, ale že je pro jejich pohodlí, rychlost a spolehlivost čím dál více využívají také obyvatelé české metropole pro jízdu výhradně v hranicích Prahy? Vždyť například linka S8 a S88, než vyjede do Středočeského kraje, má celkem 8 "pražských" zastávek - hlavní nádraží - Vršovice - Kačerov - Krč - Braník - Modřany - Komořany - Zbraslav.

Jízdní řády linek S najdete na stránkách Regionálního organizátora pražské integrované dopravy ROPID (ZDE).

 

 

5. 10. 2016 Sylva Švihelová, Roman Sovák