Pražský Klub českých turistů

Jít do toho s Klubem českých turistů, to je sázka na jistotu. Ani v Praze se s ním neztratíte, a hlavně si užijete město i krásné přírodní lokality, úchvatné scenérie i zajímavé detaily, upevníte si fyzickou i duševní kondici. Jako bonus si odnesete účastnická razítka, k nimž si často za pár drobných můžete dokoupit zajímavý upomínkový předmět.

Prahou turistickou

Projekt výletů o délce 7–15 kilometrů s názvem Prahou turistickou se skládá ze tří částí: Procházky jarní Prahou, Procházky podzimní Prahou a Procházky zimní Prahou, přičemž poslední výlet zimní části „Za jarním sluníčkem“ je současně prvním výletem části jarní.  

Jarní procházky se konají od dubna do června každé úterý a čtvrtek, podzimní od srpna do října vždy ve čtvrtek a zimní o sobotách či nedělích od listopadu do března. Jejich výběr a popis je připravován zkušenými turisty. Nemusíte se obávat formy hromadného „školního“ výletu – start i příchod do cíle je obvykle v rozmezí několika hodin a každý jde sám, s rodinou či přáteli tempem, jaké mu vyhovuje.

Procházky jsou pro každého zájemce

V praxi to znamená, že se jich mohou účastnit i nečlenové, prostě každý, kdo přijde a zaplatí nízké startovné, za které dostane podrobný popis trasy. Účastnický poplatek činí 5 Kč pro děti do 15 let, 10 Kč pro členy KČT a zákazníky Pražské plynárenské (po předložení platného průkazu KČT respektive Zákaznické karty) a pro ostatní 20 Kč.

ukázka webových stránek projektu Prahou turistickou

 

Webové stránky projektu Prahou turistickou s dalšími informacemi včetně termínů nejbližších akcí najdete ZDE.

8. 1. 2018 Roman Sovák