ROADPOL SAFETY DAYS

V roce 2020 se v souvislosti s Brexitem přeměnila evropská síť dopravních policií TISPOL, sídlící v britském Manchesteru, na ROADPOL. Poslání organizace zůstává stejné: sdílení dobré praxe a zajišťování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu napříč členskými státy organizace ROADPOL.

Se vznikem nové organizace vznikl i nový společný preventivní projekt ROADPOL SAFETY DAYS (tj. ROADPOL Dny bezpečnosti), který navazuje na dřívější projekt Evropský den bez úmrtí na silnicích/EDWARD organizovaný TISPOLem. Oficiální webové stránky naleznete na adrese www.roadpolsafetydays.eu.

Nový projekt je zaměřen na celkovou bezpečnost na pozemních komunikacích, nikoliv pouze na fatální následky dopravních nehod, jako tomu bylo v projektu EDWARD. Termínově je akce sladěna s Evropským týdnem mobility. Poprvé se tedy ROADPOL SAFETY DAYS uskutečnily od 16. do 22. září 2020.

Nejvýznamnějším symbolem ROADSPOL DAYS v Praze zůstala Výstava andělů v Zítkových sadech, v níž sochy andělů připomínají vyhaslé životy účastníků dopravních nehod na území hlavního města. Jejím cílem je přimět širokou veřejnost k zamyšlení, co můžou sami udělat pro bezpečnost silničního provozu.

Více se o této výstavě, kterou veřejnost mohla poprvé navštívit v roce 2018, dozvíte v informacích o předchozí akci EDWARD zde.

 

7. 5. 2021 Roman Sovák